Tato pokojovka je ideální na zimu! Nevadí jí suchý vzduch a neúnavně kvete

on

V zimě máme pro vytápění v pokojích obvykle sucho, kterým většina pokojových rostlin trpí. Kalanchoe je však sukulentní rostlina, která nepotřebuje vydatnou zálivku a daří se jí iv prostředí s nízkou vlhkostí vzduchu.

Kalanchoe (Kalanchoe) je jedna z nejpopulárnějších kvetoucích rostlin zejména díky bohatému kvetení a pestrým barvám. Nejžádanější jsou červené, růžové, žluté a bílé odrůdy. Je to sukulentní rostlina, kterou dostanete koupit během celého roku. Můžete si vybrat z minatúrnych druhů nebo z větších exeplárov. Mnozí ji považují za ideální rostlinu panelákových bytů.

Nejprodávanější a nejpěstovanější u nás je rozhodně Kalanchoe Blossfeldova (Kalanchoë blossfeldiana). Dokáže nepřetržitě kvést i několik týdnů.

Vyberte si z barevných odrůd:

Žluté květy – Karen, Morgensonne, Alexandra
Oranžové květiny – Vardot, Orange triumph
Bílé květy – Cora White, Mie
Červené květy – Amore, Rosalina, Melody, Albert Graser
Růžové květy – Avalon, Apricot, Sora
Kalanchoe Blossfeldova je dokonalá kvetoucí izbovka pro každého pěstitele. zdroj: Holandská květinová kancelář
Kalanchoe Blossfeldova je dokonalá kvetoucí izbovka pro každého pěstitele.
péče

Kalanchoe vlhko nesnáší. Mokrý substrát způsobuje zahnívání kořenové soustavy a plesnivění listů. Proto ji zalévejte, až když substrát oschne. Rosení listů není žádoucí. V době vegetace nebo během kvetení její dopřejte každé dva týdny hnojivovou zálivku. Vhodné je hnojivo na kaktusy.

Tak jako není náročná na zálivku, nepotrpí si Kalanchoe ani na světlo. Nevystavujte ji přímému slunečnímu záření, ale upřednostněte spíše polostinné místo.

Kalanchoe zdobí interiér v zimě.
Aby opět kvetla

etPo odkvětu se stává, že rostlina končí v koši, prózu není úplně jednoduché nastartovat ji na ooätovné kvetení. Doporučujeme rostlinu seříznout až po největší listy a umístit do stínu. Abyste ji povzbudili v kvetení potřebuje rostlina krátký den. Na období jednoho měsíce jí také omezte zálivku. Potom ji umístěte na parapet a zalévejte.

Nenechte si ujít

Plastové plotovky jsou nenáročné na údržbu

Hledáte plot, který bude elegantní, ale zároveň snadno udržovatelný? Tak v tom případě pro vás máme něco opravdu zajímavého – plastové plotovky. Plastové plotovky jsou...